
Nazdárek harcovníci!
Posledním dubnovým víkendem jsme zahájili sezónu vícedenních harců - trojdeňákem do Brd pod taktovkou Vildy a Vojty. Kolem páté jsme vyrazili z hlavního nádraží směr Lochovice. I přestože nás večer čekalo pouhých 6 kilometrů, pořádně jsme si mákli, protože krpál na Plešivec je krpál na Plešivec, jak si už starší harcovníci v minulosti ověřili. Všichni to ale nakonec zvládli s grácií a následovala večeře při západu slunce a krásném výhledu. Sobota ráno se nesla v duchu dohánění později příchozích. V Jincích jsme se sešli s Fany a Barčou a pokračovali roztomilými lesními cestičkami na Kuchyňku, kde nás čekala obědová siesta. Konec dubna přinesl neobvykle vysoké teploty, a tak nám voda začala docházet dřív, než jsme předpokládali. Zachránili nás tak milí lidé v Malém Chlumci, u kterých jsme si na zahradě zásoby vody doplnili. Posledních 7 kilometrů bylo už vcelku odpočinkových, těšili jsme se na luxusní lesní ubytování v trampském přístřešku – tip od Kubína
Večer se děly věci dosud nevídané – pečení housek v polních podmínkách. Vilda s Vojtou totiž ráno v Jincích koupili mouku a droždí, do směsi přidali hroznový cukr a nechali celý den kynout v pytlíku :D. A světe div se, těsto nakynulo a kluci nám udělali gurmánský zážitek. Díky roštu a dobře zabezpečenému ohništi jsme ten večer měli přehlídku všemožných dobrůtek.
V neděli nás čekalo 15 kilometrů na vlak do Řevnic. Část cesty vedla kolem bývalé protiletecké raketové základny Klondajk, obrovského opuštěného objektu. Poslední zastávka před Řevnicemi byla u jezírka, kde jsme se posilnili obědem a vyrazili směr Řevnický pivovar. Tam jsme si dali kofolu, někdo utopence či nakládaný hermelín. V půl páté jsme nasedli do vlaku směr Praha a rozloučili se.
Moc děkujeme všem šikovným trojkám za účast, a že nenechali své vedoucí ve štychu!
Zpět na Plán harců