Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


V pátek jsme se sešli v počtu 14 harcovníků na hlavním nádraží, odkud jsme vyrazili vstříc víkendovému dobrodružství.

K večeru jsme dorazili znaveni do vesničky Teplička, kde za začínajícího deště a tmy jsme nalezli útočiště v místní hospůdce. Ani ne pochvíli jsme vyndavali kytary a za bujarého veselí s místními jsme rozjeli pořádný koncert se zpěvem známých hitů. Byla to pecka. K půlnoci, kdy už přestalo pršet, jsme se vydali do nedalekého lesa, kde jsme přespali.

Ráno nás čekal den D a to trať, na kterou se všichni těšili. První fotečka na začátku trasy, kde trať končí a hurá po kolejích! Na cestě nás opravdu čekali monumentální stavby v podobě tunelů a vysokých viaduktů, starých nádraží, semaforů i značek. Každý si při cestě přišel na své, ať už houkal v tunelu, lezl na staré návěstidlo a nebo si užíval parádního výhledu z viaduktu při právě probíhajícím obědě.

Na cestě nám ještě Jenda představil svoji novou písničku stvořenou na počest harcu, která se ihned zařadila na první příčky hitparády, k níž Tomi s Dimim vymysleli tradiční taneček, který se u plápolajícího ohně ujal s velkým nadšením.

Na konci dne jsme dorazili do Lokte, kde jsme se posilnili dobrým jídlem a pitím, prohlídli si město s jeho památkami a k večeru vyrazili do finálního kopce, kde jsme měli vyhlídnuté tábořiště. Boj to byl ukrutný (Přece jenom po celym dni, kdy stoupáte maximálně 40 promile (maximální sklon dráhy) - to jest 40m/1km, neboli 4m/100m, neboli 40cm/10m, neboli 4cm/1m, neboli 4mm/10cm, … ,neboli 4nanometry/100nanometrů, ... :D je to trochu rozdíl oproti normálnímu kopci) ale nakonec se všem povedlo a večer jsme opět za bujarého veselí, zpěvu a ohně zdárně završili. V noci nás ještě ozkoušela lehká nepřízeň počasí deštěm a teplotami klesajícími k nule. Někdo si měl vzít hold teplejší spacák... :D

Poslední den nám zbylo už jen dojít do Karlových Varů na vlak. Vzali jsme to Slavkovským lesem podél Ohře. V Karlových Varech většina z nás padla vyčerpáním do místní restaurace, pár odvážlivců našlo ještě pár sil na prohlídku termálních pramenů a historického centra. Ti určitě neprohloupili, protože město je to nádherné. Poté jsme se společně vydali na vlak a frčeli do Prahy.

Závěrem se s Dimim shodujeme, že harc splnil naše očekávání a trasa to byla vskutku úchvatná. Ušli jsme to, co jsme ujít měli a viděli jsme to, co jsme vidět měli. Určitě na dalším traťovým harcu naviděnou :D

Tomi

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář