Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


28.3.2010 Harcovníci s florbalkou

Neuvěřitelné tři desítky harcovnických sportovců se sešly toho jarního nedělního rána ve skromné tělocvičně novoměstské školy Jabok, aby si navzájem změřily síly florbalovými holemi a míčky, brankami se síťkami a zdmi v pozici neústupných mantinelů. Detailisticky vypracovaný herní systém byl připraven k aplikaci za podmínky stoprocentní docházky přihlášených akterů; Lehce se s ním zamanipulovalo, ale účast byla skutečně nadstandardní a úctyhodná, klání se tedy mohlo úspěšně rozběhnout. Letošními soupeři byly týmy KELÍMKŮ a BARELŮ, derby nebeských rozměrů, v čele s odhodlanými a cílevědomými kapitány - Karel 'n' Karel bratry. Kromě nespočetného množství krátkých herních soubojů, vyznívajících spíše ve prospěch Barel-party, se v interludách mančafty bodově realizovaly také v technických disciplínách, prokazujíc svou rychlost, přesnost, kreativitu, soutěživost a týmového ducha. Zde, ve slalomovém běhu, samostatných nájezdech na brankáře, nebo střelbě na přesnost, se naopak vyšvihla posádka Kelímkovy flotily, vypumpovala tím hladinu napětí v místnosti až do bodu "puknu-pokud-mi-okamžitě-neřeknete-jak-tohle-u-ďasa-dopadne", neboť poslední vteřinou a posledním nájezdem s hollywoodským nadhledem a citem pro pointu naprosto srovnala celkové skóre obou celků. Remíza? S tou se správní sportovcí přece nespokojí! Okamžik, který my - lingvističtí labužníci - skromně nazýváme "big finish". Bitva ve stylu all-in-one, hrací plocha poseta všemi čtrnácti zástupci obou z týmů a pěti bílými děrovanými míčky, pět minut hry, dva nestranní rozhodčí alias sčítači vstřelených gólů, jiskry sršící od čepelí hokejek, nekompromisní střelba, obětavé bránění, složité kličky - to vše v duchu Jogrs-fair-play - a konečné skóre 28:19. Je dohráno! Letošní trofej si odnášejí Kelímci! Ochozy burácejí, davy šílí, vřava utichá, jde se domů. Čas pro paní uklízečku. Venku se scházíme ještě k rozdání individuálních ocenění, organizátorský tým děkuje účastníkům, stejně tak já nyní zpětně děkuji za náboj, který jsme do této fyzicky náročné tříhodinovky vyslali, a nadšení, kterým jsme se od hlavy k patě obklopili, třeba to ani nebyla poslední z akcí takovéhoto těžkého kalibru. Čest poraženým, slává vítězům - AŤ ŽIJE KELÍMEK!

Márty

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář