Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


26.-27.9.2009 Na konci vltavské kaskády

Harcovníci,

jakožto pořadatel prvního potáborového harcu mám i tu čest zrekapitulovat vám události, které se na něm odehrály. Byl jsem velice překvapen, jak moc a moc se povedl. Sice jsem musel z interních a osobních důvodů změnit trasu, což ale vyneslo spoustu značných plusů a výhod. V sobotu ráno jsme v počtu 12 harcovníků vyrazili autobusem z Prahy směrem jižním na Slapskou přehradu. Naše tažení začalo ve vísce Prostřední Lhota, dále se naše setnina vydala prozkoumat Veselý vrch, kde se nám zvětšil optimismus při krásném rozhledu do širého kraje z místní rozhledny. Do štoly Josef, která se táhne pod zdejšími skalami, a kam jsme také měli namířeno, jsme se bohužel nedostali, poněvadž ji má v moci ČVUT a velice málo často někoho vpustí dovnitř. Místo ní jsme tedy prozkoumali Žraločí zátoku i se starými loděmi, které už nikdo nepoužívá. Od ní nás už čekala cesta do kempu na Oboz, naší sekundární harcovnickou základnu. Po příjemných 7 kilometrech v tomto kraji jsme dospěli sobotního cíle. Na základně už čekal zbytek harcovníků z řad MSS... Byli tam Anička B., Jíťa, Mikus, Márty, Fanda, Medvěd, Matěj a spoustu dalších harcovnických přívrženců. Bylo tam příjemné ubytování v chatkových verandách a hlavně důležitá zásobárna proviantu na další cestu. Strávili jsme tam příjemný večer a za zvuků kytar a dalších hudebních nástrojů, které nás doprovodily na cestu do spacáků. Další den jsme vyrazili, obohaceni přítomností Aničky a Mikuse, na další cestu. Pokořili jsme kolem 13 km dlouhou cestu z Obozu do Sedlčan. Krásná zřícenina bývalého větrného mlýna (svou velikostí je považována za největší ve střední Evropě) nám poskytla místo k obědu. A pak už jen Sedlčany a cesta vlakem domů do Prahy.

Chtěl bych poděkovat všem účastníkům, jmenovitě Terce M., Domče R., Adéle J., Jardovi M., Terce O., Davidovi T. a Honzovi Š., dále vedoucím - markytánce Báře, klukovnici Aničce R., kadetovi Kubínovi a kamarádce Terce, za to, že nezapomněli a nebáli se vyrazit na tuto dobrodružstvím nabitou akci s plnou krosnou a plni očekávání, kterého se jim nadmíro dostalo. Doufám, že se na příštím harcu uvidíme minimálně ve stejném počtu.

Zdar a sílu.

Henri

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář