Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


26.1.2008 LYŽOVÁNÍ NA JEŠTĚDU

Ahoj zdrápanci.
Rád bych Vás všechny seznámil s děním na lednovém harcu. Velice brzy ráno v sobotu se na Černém mostě sešlo 14 nedočkavých lyžařů a snowboardistů. Všichni plni očekávání nastoupili do připraveného autobusu a vyrazilo se směr Staré Hraběcí. Tam bohužel autobus namířeno neměl, a tak jsme jízdu skončili na parkovišti pod Ještědem. Při vystupování každý zůstal stát jako sloup a rozhlížel se kolem sebe. Nikde nebyl žádný sníh, na kterém by šlo lyžovat!!! :-) Všichni jsme se přesto převlékli a šli k vleku. Tam nás čekalo příjemné překvapení. Na sjezdovce leželo 35 cm čerstvého technického sněhu. Nebyl to sice nejlepší sníh na sjezd, ale nám to nevadilo. Řídili jsme se totiž příslovím: "Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše." Každý, kdo poprvé vyjel nahoru na horu lanovkou, byl zaskočen. Nahoře foukal silný vítr a teplota klesala pod bod mrazu, zatímco dole v bufetu bylo příjemných asi 5°C a bezvětří. V těchto podmínkách jsme pár hodin lyžovali. Byly zde různé úrovně sjezdovek. Od modrých přes červené až k černým. Každý si našel to svou, která mu vyhovovala. Vždy jsme sjezdovku tak pětkrát - šestkrát sjeli a měli sraz dole v bufetu. Bohužel, tento harc se neobešel bez úrazu. Tomáš ze žlutých trojek se poranil při nastupování na lanovku. Prudce si narazil ruku, takže díky tomu měla Horská služba výjezd. Naštěstí se nestalo nic vážnějšího. Tomáše odvezli do Liberce na rentgen a zjistili, že to má naražený. Alespoň se projel na sněžném skútru, což jsme mu všichni přítomní záviděli. :-) Dál se lyžovalo a lyžovalo. Po dalších hodinách jízdy se na chvíli udělalo jasno a napravo od výstupu z lanovky se z mraků vynořil majestátný vrchol Ještědu s novostavbou grandhotelu. Pak někdo přišel s tím nápadem. Cituji: "Pojďte na Ještěd! Úplně až na vrchol!" Lyžovali jsme totiž na kopcích Skalka a Černý Vrch, na Ještědu totiž nejsou sjezdovky a asi až tak v půlce jedna začíná. Samozřejmě tohle nešlo odmítnout. Hned jsme sestavili jednu skupinu, která měla zájem a šlo se. Teda spíše jelo se. Dohodli jsme se, že nahoru to vyjedeme kabinkou a dolů se svezeme na lyžích. Každý, kdo byl na Ještědu, mi dá za pravdu. Nahoře byl krásný výhled do okolního kraje. Zrovna když jsme vystoupili, tak se mraky zase rozestoupily. Bylo to jako v pohádce. Nahoře jsme setrvali několik minut kocháním a tlacháním, pak jsme šli dolů. Museli jsme ujít takových 1,5 km v přeskáčích a s lyžemi na ramenou, protože nahoru vedla pouze asfaltová cesta a nebyl tam sníh. Dole jsme se zase sešli s ostatníma v bufetu. Dali jsme si ještě pár jízd a najednou odbila čtvrtá hodina. Vleky zastavily a nám nezbývalo nic jiného, než se vydat zpátky dolů k autobusu. Ten už na nás čekal. Zase jsme se převlékli a svištěli do Prahy. Autobus byl zpět za rekordní 1 hodinu a asi 10 minut. Na Černém mostě jsme se rozloučili a rozutekli do svých domovů. Byl to nádherně strávený den. Děkuji všem, kteří se zúčastnili a doufám, že se znova sejdeme na dalších harcech.

NA KŮŇ!!! Henri

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář