Příští harc

Novinky

 • [27.5.2024]
  Téma tábora je tady! Harcovníci na Kavčích horách aneb Dobré ráno, Staré Hraběcí.
 • [1.2.2024]
  Přihlášky spuštěny! Není na co čekat.
 • [21.1.2024]
  Přihlášky na tábor se spouští již 1.2.2024. Nenechte si to ujít!
 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
(otevřít archiv)

Naše komunita


V pátek jsme se v úctyhodném počtu devíti zdrápaců sešli na Hlavním nádraží, kde jsme naskočili na vlak směr Všetaty a díky výluce po dvou přestupech jsme se po hodině a půl konečně dostali do Mšena, kde jsme se po pár kilometrech po modré dostali do hlubin kokořínských lesů a našli nocleh.

Po promrzlé noci se tři z nás odpojili a vrátili za povinnostmi do Prahy a naše silná šestičlená skupina pokračovala po modré dál, přes hory, pole, lesy a dvě malebné vesničky na hrad Houska, kde jsme si dali oběd a počkali na prohlídku. Cestou se nám krásně vybarvilo počasí a bylo nádherné barevné babí léto. Na hradě Houska nám pan kastelán udělal zajímavou a vtipnou prohlídku. Na konci prohlídky jsme všichni dostali možnost se podívat do podsvětí za Luciferem a aspoň částečně urovnat naše hříchy. Po parádním zážitku jsme se vydali dál směrem na krásné pískovcové útvary Pokličky. Než jsme ale došli, sluníčko zalezlo, nám vyhládlo a proto jsme se vydali přes vesničku Ráj, kde nás jako Jeníčky a Mařenky zachránila příjemná vyhřátá dřevěná hospůdka. Posilnili jsme se polívčičkou a čajem a vyrazili na Pokličky. Po prohlédnutí pískovců jsme se odebrali do lesa hledat útočiště na dnešní noc. Kluci našli úžasný trampský plně vybavený převis, takže jsme si na ohníčku uvařili dobrůtky k večeri a večer si parádně užili.

Díky změně času jsme si na neděli přispali a po snídani jsme se vydali na nedaleký hrad Kokořín.

Na Kokoříně nás paní průvodkyně provedla historií hradu, prohlédli jsme si staré fotky okolí hradu a šli jsme dál přes vesničky Kokořín a Dolní Zimoř do Želíz, kde jsme si prohlédli slibované pískovcové Čertovy hlavy a spěchali dál na vlak do Liběchova, který nás odvezl zpět na Hlavní nádraží k našim maminkám :)

Harc se parádně vydařil, počasí bylo nádherné a účast sice menší, ale o to lepší!

Tak ještě jednou díky a na dalších harcech naviděnou!

Vaše kadetka Domča

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 15.7.-21.7.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář