Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


23.-25.9.2011 Iron-Harc: Pro ty, co se nebojí

ANO, je to tak. V září proběhl historicky první harc pro ty, co se nebojí! A dokonce nad očekávání vynikající. Zde krátké ohlédnutí:

V pátek odpoledne jsme se přesunuli - vlakem - z Prahy do vesničky Okrouhlice, kde na naší skupinu již čekal Fanda s Jančou a Fíkem. Takže celá naše setnina nyní čítala úctyhodných 19 harcovníků a jednoho psa na cestě za dobrodružstvím. Úspěšně jsme přespali v lese nedaleko Ředkovského rybníka. Sice bez ohně, ale nikomu, až na Záhyho, to tak nevadilo. V sobotu jsme se vydali do městečka Lipnice n. Sázavou, mimochodem proslaveného Josefem Haškem, který zde několik let žil, tvořil a také dožil. Tam jsme také kolem poledne dorazili, udělali si pauzu, prohlédli místní pamětihodnosti a pak se dále přesunuli do místních zatopených lomů, kde se nachází NPO - Národní památník odposlechu, který nám vyrazil dech! Něco tak pěkného jsme již dlouho neměli možnost spatřit. (K vidění ve fotogalerii na harcovnickém rajčeti, vlastně jako všechny ostatní harcy a tábory, pozn. autora) K večeru jsme dorazili k městu Světlá n. Sázavou, kde nás překvapila jak místní víkendová pouť, tak suprové místo na přespání na místím koupališti a tentokráte dokonce i s ohněm. Večer jsme si zpestřili výpravou na již zmíněnou pouť, kterou si každý z nás užil po svém. Někdo na kolotočích a někdo u stánku s tureckým medem a perníkem. Na neděli jsme si přivstali a došli na místo určení k předání lodí. Kolem jedenácté skoro polední hodiny jsme odrazili od břehů a dali se na sjezd divoké řeky Sázavy. Posádky lodí byly složeny takto:

 • Márty a Áďa
 • Martin a Sany
 • Tomáš a Kačka
 • Kuba a Anča
 • Matěj a Bára
 • Kubíno a Filip
 • Kája a Zuzka
 • Jindra a Domča

Záhy, Fanda, Janča a Fík bohužel nejeli a vydali se směrem na Prahu už dříve...

Sjezd řeky na lodích se stal tím největším zážitkem z celého víkendu. Bez výjimky pro všechny. Nejeli jsme sice nijak dlouhou trasu (15 km), ale za to pořádně náročnou na techniku řízení a kormidlování lodě. Nakonec se „udělali“ jen dvě posádky a to ty první dvě z našeho seznamu. Nebudu je zde raději znovu vypisovat, aby mi to neměli za zlé, ale sranda to byla… Cesta přes Stvořidla, zpěv hymny Mičilimakinak za jízdy či návštěva Foglarovy Sluneční zátoky… Všechny tyto dojmy v nás určitě ještě hodně dlouho zůstanou. Nakonec jsme dopluli do Ledče n. Sázavou, kde naše putování končilo. Cesta domů nakonec proběhla na minutu přesně, takže i v tomto ohledu dopadlo vše tak, jak mělo.

Doufám, že se brzy uvidíme na dalších harcech! Budeme se těšit na všechny.

...Ostatně, níže se můžete pokochat mapkama, které znázorňují celé naše putování. ;-)

Henri

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář