Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


IRON-HARC: Pro ty, co se nebojí!

Zdravím všechny z řad harcovnického hnutí.

Před táborem jsem měl podobnou akci naplánovanou pro setnický sbor, leč nakonec z ní sešlo z hlavně velice náročných časových důvodů. Nyní je vše jinak. Zvu Vás všechny znovu, akorát nastalo pár výrazných změn. Takže, pojďme se s nimi seznámit…

Harc bude klasicky na celý víkend, od pátku do neděle, takže můžou jet i lidé z řad středoškoláků a nižších. Dále se nepojede tak daleko jako předtím, a na místo jihu navštívíme střední až jihovýchodní Čechy. Odjezd bude v pátek odpoledne z Prahy, v sobotu nás čeká pěší tůra a v neděli sjezd řeky Sázavy a odjezd domů.

Den první: (pátek, 23.9.): Odjezd vlakem z Prahy do vesnice Okrouhlice. Tam se přesuneme do nedalekého lesa, kde nalezneme místo k přespání.

Den druhý (sobota, 24.9.): Ráno se vydáme na cestu směr Lipnice nad Sázavou, kde se v přilehlých zatopených lomech nachází Národní památník odposlechu. Kdo neviděl, neuvěří – vytesané části obličeje do skal. Ústa pravdy, Zlaté oči… Podívaná, která za to stojí. A potom nás čeká cesta do Světlé nad Sázavou, kde na místní periferii, ulehneme ke spánku.

Den třetí (neděle, 25.9.): Po krásně strávené noci nás bude čekat u mostu ve městě auto s loďma a veškerým vybavením na splutí Sázavy. Trasa je v celku nenáročná, cca 15 km, za to vede přes jednu z nejkrásnějších částí řeky zvanou Stvořidla a také kolem Foglarovy Sluneční zátoky, kde se odehrává dobrodružství jeho románů. Plavbu ukončíme v Ledči nad Sázavou. Zde, když budeme mít čas, můžeme ještě navštívit místní zámek nebo vyrazíme na nádraží na vlak, který nás odveze zpět domů.

Termín: pátek 23. 9. – neděle 25. 9.

Lokalita: Vysočina – Horní Posázaví

Co s sebou:

• harcovnickou čepici

• veškeré harcovnické vybavení na harc na více než jeden den

• dobrou obuv (na pochod pohory a do lodi např. sandály)

• vhodné oblečení na harc i do lodi (plavky)

• jídlo a pití na celou dobu konání harcu, možnost dokoupení jídla i vody, zajištěna

• hudební nástroje, zpěvníky, dobrou náladu a toaletní papír

Ceník:

• vlak cca 300,- kč / osoba / cesta tam i zpět

• půjčení lodí 175,- kč / jedno místo v lodi (+ dopravu lodí rozpočítáme na místě)

• vstupné na zámek 25,- kč / osoba

• CELKEM: 500,- kč minimálně! (doporučuji si vzít ještě něco navíc)

Sraz: Scukneme se v pátek 23. 9. v 15:40 v Praze na hlavním nádraží pod informační tabulí. Pro notorické opozdilce, vlak odjíždí v 16:02!

Příjezd zpět: Do Prahy pojedeme zpět podle toho, jak dlouho nám potrvá plavba na lodi či zdali ještě navštívíme zámek v Ledči. Předběžně příjezd plánujeme vlakem zpět na hlavní nádraží ve 20:00, kdybychom se zpozdili na řece, dáme všem včas vědět a přijeli bychom tím dalším vlakem ve 22:00.

PŘIHLÁŠKY: Přihlašujte se mi prosím, co nejdříve to bude možné! Poslední termín stanovuji na úterý 20. září večer. Potřebuju vědět přesný počet lidí, kvůli objednání lodí.

Díky moc a těším se na Vás všechny. Doufám, že se sejdeme ve větším počtu.

Takyrál Henri

P.S. Doporučuji si sám zvolit, jestli „mám na to“ jet, či nikoliv. Spíše bych harc doporučil trojkám, zdatným dvojkám a vedoucím. Ostatní nemusíte smutnit, protože už máme ve fázi příprav i harc pro jedničky a pak ještě další pro všechny věkové kategorie.

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář