Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


22.-23.5.2010 Tvrdej harc na západ vol. 1

Ahoj zdrápanci!

I přesto, že se na tento harc nepřihlásil žádný harcovník z III. ani z II. (což nás trochu zklamalo), se harc velmi vydařil. A co se tedy dělo?

Sraz byl podle plánu v 6:30 na Masaryčce, odkud jsme krátce po sedmé vyjeli směr Žlutice. Ve Žluticích bylo krásně, a tak jsme se v místním smíšeném zboží posilnili zmrzlinou a lahodnými moky a pak se již vydali do divokého údolí, kde jsme měli za úkol najít skupinu vedenou Medvědem, která vyrazila jako předvoj už v pátek večer. Po asi hodinovém boji s přírodou se nám skupinu podařilo najít, a tak se naše řady ještě rozrostly.

Společně jsme se již vydali směr Skoky. Počasí se střídalo jak na Apríla. Průběžně jsme mokli a osychali, ale krásné obrazy krajiny před námi nás hnaly kupředu. O vyjímečnosti Skoků jsme se přesvědčili hned, jak jsme dorazili na místo, kde jsme si krosny před deštěm schovali v bývalé hospodě, což je jedna ze tří staveb, které zde ještě stojí, a šli se porozhlédnout po okolí. Smutná historie tohoto místa na nás velmi zapůsobila. Zážitek nám trochu zkazila skupna německých turistů, kteří do Skoků přijeli auty "tábořit". Ale my jsme se nenechali rozhodit (alespoň někteří :-) a našli jsme si na spaní nádherné místo s výhledem na Žlutickou přehradu, kde jsme si v klidu uvařili na ohni jídlo, rozjímali a postupně ulehali ke spánku.

Noc byla krásná, ráno na nebi ani obláčku, a tak nám po snídani (obědu) a prohlídce interiéru kostela nic nebránilo vyrazit krásným a divokým údolím řeky Střely, ze kterého jsme se po pár kilometrech stočili přes kopec do Štědré, kde jsme se při čekání na vlak občerstvili v místním krámku. A pak už nás čekala jen dlouhá cesta domů, na kterou jsme se vůbec netěšili. Naštěstí již tento vikend se uskuteční Tvrdej harc na západ vol. 2, na kterém se znovu sejdeme třeba i v hojnějším počtu a vydáme se znovu tou krásnou krajinou...

Mikus

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář