Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


19.-21.10.2007 JAHODOVEJ LOM III

Tak tomu panečku říkám dobrodružství! Tradiční podzimní harc do Jahoďáku se opět povedl, i když slovo podzimní nebylo zrovna namístě! Ptáte se proč? Vezmu to pěkně od začátku: V pátek odpoledne jsme se sešli již klasicky na Hlavním nádraží, odkud jsme vyjeli po čtvrté hodině směr Třísov. Cesta byla dlouhá (kvůli výluce jsme museli jet dokonce i autobusem), ale to nám samozřejmě na náladě neubralo. Okolo desáté byl již rozdělán oheň v kamnech na chalupě u Puldů a my jsme si mohli v klidu vychutnat své lahodné pokrmy, písničky a harcovnickou pohodu před náročným pochodem. Ale to jsme ještě netušili, co nás čeká. Ráno nás na zahradě přivítala sněhová peřina a teplota okolo nuly. To by jsme však nebyli MY - Harcovníci aka Noční jezdci, abychom se vzdali, a po konzultaci ohledně vybavení harcovníků pro tyto nehostinné podmínky jsme se vydali směr Jahodovej Lom.

Snehove zpravodajstvi z jihu Cech

Cesta byla náročná, většinu dne sněžilo, foukal nepříjemný vítr. Přesto však jsme v tomto nečase v lesích pod Kletí rozbalili naši polní kuchyň a připravili si opět pokrmy více než chutné. Myslím, že na tuto část také nikdo z nás nezapomene. Do Jahoďáku jsme dorazili těsně před setměním, abychom stihli připravit přístřešek pro nadcházející noc. Večer jsme opět krásně prožili s našimi kamarády u slavnostního ohně, který nás po celodenních útrapách konečně krásně zahřál. Zapěli jsme známé písně a zahráli trampům píseň, kterou složili Fanda s Márty na počest Hombrého, Jahodovýho Lomu a všech, kteří se tohoto potlachu účastní, což naše kamarády krásně dojalo, a možná i díky tomu jsme vyhráli první cenu za zpěv v tomoto večerním přátelském klání. Celou noc sněžilo a zima bičovala náš přístřešek, avšak ukázalo se, že stavění přístřešku patří stále neodmyslitelně k harcovnickým dovednostem, a tak jsme se vyspali relativně dobře (Kubínovi bylo dokonce v noci teplo! :-). Brzy ráno jsme se vydali směr Český Krumlov, kam už jsme se těšili do tepla nějákého mítního pohostinství, kde bychom se mohli občerstvit a rozmrznout :-). Odpoledne jsme již byli na cestě domů a těšili se ze zážitků, které jsme spolu opět prožili. I přes všechny útrapy a nástrahy (možná i díky nim) a ne zrovna velký počet harcovníků, byl letošní Jahoďak jednou z nejlepších akcí, kde jsme si dokázali, že jsme skvělá parta a spolu překonáme i ty nejhorší útrapy. Díky všem za krásné zážitky a za účast na této nádherné akci...

Mikus

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář