Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


19.4.2008 PO STOPÁCH KARLA IV.

Ahoj harcovníci.
Pořád se ptám, čím to je, že na harcy, které se konají mimo Prahu, chodí tak málo zdrápanců. Přitom je to velká škoda, poněvadž se dobrovolně necháte okrádat o tak krásné zážitky, o které opravdu není nouze. Podívejte se alespoň na fotky, ať vidíte, jaké to je, a třeba to někoho zláká. Chci tím říct a zajímalo by mě, zda na další už přijde více harcovníků... Ale teď už k dubnovému putování. Ráno, kolem půl deváté, jsme se sešli na Hlavním nádraží, odkud jsme vyrazili vláčkem - motoráčkem do Berouna. Celý harc s námi prošli i slovenští občané, 2 kamarádi Terky. Počasí bylo objednané, takže v Berouně se spustil příjemný deštíček, který nás doprovázel celou cestu. Všichni jsme se u organizátorů akce přihlásili, dostali mapku a podle ní se vydali na předem vybranou trasu. Šlo se z Berouna přes Tetín na Kodu, a pak do Srbska a dále na Karlštejn (celkem příjemných 15 km). V Tetíně jsme se podívali z krásné vyhlídky, Tetínského hrádku, na údolí řeky Berounky. V tom dešti všechno vypadalo tak tajemně. Dále jsme prošli zalesněnou Kodou až nad vrchol nad Srbskem. Tam nás čekalo veliké překvapení. Cesta, která vedla dolů z velkého svahu, byla od toho neustálého deště celá zabahněná. Úplně se proměnila v jednu velkou bahenní skluzavku. Odvážně jsme se tedy vydali dolů. Nebyl nikdo, kdo by neměl zabahněné boty a kalhoty minimálně po kolena. Naše "kulturní atašé" Kačenka se dokonce zabahnila celá, když jí podjela noha a skončila na zádech. Tímto se omlouváme všem rodičům dětí za praní již výše zmíněných kalhot :-). V Srbsku jsme si v jedné z proslulých hospůdek dali delší pauzu na teplý čaj a polévku, abychom se zahřáli. Po vydatném vývaru jsme vyrazili směr Kubrychtova Bouda, kde jsme se sešli s naším kamarádem Medvědem. Poněvadž nás tlačil čas, aby nám neujel vlak, vydali jsme se po chvíli dál na pouť lesem do kopců na Karlštejn. Ten se nám zanedlouho majestátně ukázal na obzoru a za chvíli jsme už stáli před hlavní branou. Přišli jsme tam akorát ve chvíli, kdy zavírali. Nezbývalo nám nic jiného, než jít dál, a to na nádraží. Dole pod hradem u mostu jsme se přihlásili u organizátorů a každý z nás dostal tatranku, kelímek s pitím a moc pěkný diplom na památku. Posilněni jsme došli na nádraží a čekali na vlak. Vlak přijel a my se všichni unaveni usadili a byli rádi, že jsme konečně někde, kde neprší. Někdo z nás usnul a někdo si ještě povídal zážitky. Na Hlavním nádraží už čekali rodiče a kolem šesté hodiny jsme se vypravili do svých domovů. I přes celodenní déšť se vše povedlo. Stačí se jen zeptat nebo podívat na fotky. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na Vás na květnovém harcu.

setníci Terka & Henri

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář