Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


Maloskalskem aneb...

Ahoj harcovníci a kamarádi. Rok se s rokem sešel a květen s květnem taky a já opět hloubu nad tím, kam vás tentokrát vezmu, a vězte, že to není jednoduché hloubání, protože za ty roky Harcovníci viděli tolik rozličných míst, tolik přírodních úkazů, tolik krás, že je těžké najít bod na mapě, který by nebyl harcovníky ztečen.

Nakonec se mi ale podařilo připravit trasu uzpůsobenou všem věkovým skupinám, hodnostem, národnostem, atd., a to v okolí MALÉ SKÁLY. Cesta vlakem sice potrvá okolo dvou hodin, ale to nám - harcovníkům nemůže ubrat na náladě, ba naopak.

A CO NÁS ČEKÁ????

Nejprve vystoupíme pod Vranovský hřeben, dále na naší trase je veřejnosti přístupný objekt Vranov - Pantheon. Jedná se o zbytky středověkého hradu, který byl nazýván též Skály. Dále pokračujeme po ostrém Vranovském hřebeni ke zříceninám hradu Frýdštejna. Pod hradem se rozhodneme pro jednu ze dvou alternativ návratu zpět do Malé Skály. První snadná povede přes skalní město Drábovnu (celková trasa by tak měla 10,5 km), kde byly ve skalních výklencích objeveny i zbytky pravěkého osídlení a druhá, náročnější, přes rozhlednu Na Kopanině (V tomto případě délka celé trasy = 7 km). Kamenná rozhledna Kopanina se nachází v nadmořské výšce 658 m a byla postavena roku 1894. Zvláště v odpoledních hodinách poskytuje jeden z nejkrásnějších pohledů na Český ráj, Krkonoše a Jizerské hory. Po sestupu do Malé Skály můžeme navštívit lesní hřbitůvek na okraji obce, kde odpočívá spisovatelka Jarmila Glazarová.

Mapka Maloskalska

Tááákže:

Sraz: V neděli 18.5. v 8:40 na Hlavním nádraží pod tabulí s odjezdy

S sebou: Jídlo a pití na celý den, cca 200,- Kč na vlak, pláštěnku, harcovnickou čepici a dobrou náladu :-)

Návrat: V 18:30 na Hlavní nádraží (V případě dobrého počasí a nálady osazenstva možný i návrat ve 20:40)

Kdo chce jet, nechť se mi přihlásí do 13.5. na tel. číslo 728 601 494 nebo na e-mail wladin@seznam.cz .


Ahoj Mikus

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář