Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


Povidlákov


V dávných dobách, kdy na zámku Konopiště žil František Ferdinand d´ Este, se darební pobertové smluvili a chtěli vyloupit poklady ze zámeckého sklepení. Jaké však bylo jejich zklamání, když nenašli nic víc, než sudy plné švestkových povidel. Od té doby se městu Benešov říká Povidlákov. 26 odvážných harcovníku, kteří skvěle vyluštili tajenku, se sešlo brzy ráno na nádraží a společně zamířili vláčkem do Benešova. Největší nástrahou cesty bylo překonání frekventované silnice, ale za branou parku už nás čekala samá pozitiva. Soutěž o nejlepší odhad obvodu stromu (Báře do 277cm buku lesního chybělo jen 7cm), kdo napočítá víc zvířátek? Za celou cestu jsme potkali 349 zvířátek. No, nedivte se, páv, veverka, lev, prase, čmelák, kozel, rybka, beruška, kachna, mravenec .................................

V bezprostřední blízkosti jsme sledovali let jestřába, výra velkého - největší sovy na světě a supa hnědého. Dravce jsme si mohli pohladit a zkusit si pocit, jaké to je, když vám přistane na ruce (a 7kg živé váhy je hodně, viď Katko?). Po lehké svačince jsme navštívili pohádkový les.

Za pomoci čarodějnic, vodníků, pánů pekel a divých žínek na dvanácti stanovištích harcovníci plnili pohádkové úkoly (zaručeně v nejrychlejším čase). Odměnou jim byla rybka pro štěstí (to se harcovníkům vždy hodí), sladkosti a pitíčko. Následovala procházka Růžovou zahradou, posezení v altánku a odchod na nádraží. Rybky pro štěstí nám byly ku pomoci. V okamžiku, kdy jsme se schovali pod nádražní střechu, spustil se lijavec. A z okna se na něj hezky kouká. Děkuji všem, kteří přišli, a těším se na Vás už za pár dní.

Pa Zuzka

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář