Příští harc

15.6.2024
Praha křížem krážem
(pozvánka)

Novinky

 • [27.5.2024]
  Téma tábora je tady! Harcovníci na Kavčích horách.
 • [1.2.2024]
  Přihlášky spuštěny! Není na co čekat.
 • [21.1.2024]
  Přihlášky na tábor se spouští již 1.2.2024. Nenechte si to ujít!
 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
(otevřít archiv)

Naše komunita


11.-13.6.2010 Tvrdej harc na západ vol. 2

Už čtvrt hodiny před oficiálním srazem to na Masarykově nádraží v Praze pořádně vřelo. Za pomoci smluvených znamení se již počala srocovat početná skupina těch nejtvrdších z tvrdých – Jogrsových harcovníků. A nádraží dál praskalo ve švech - nejen my se totiž rozhodli strávit víkend ve svěží předletní zelené náruči Postřelí.

Po úvodních problémech s nápoji na cestu nás již známá trať dle očekávání ještě za světla dopravila do Záhořic, což šlo považovat za úspěch a proto ve všeobecné euforii zazněla i harcovnická hymna. Následoval výšlap na stolovou horu Vladař, vyhaslou sopku a odpradávna dominantu Žluticka. Na vrchu stávalo keltské hradiště, čtrnáct století poté se zde (nečekaně) Žižka ubránil panské přesile a za třicetileté války se sem na útěku se svým vojskem uchýlil švédský generál Banér. Bohužel nás zde ale nečekali duchové padlých válečníků, nýbrž hejna všudypřítomných komárů. Postavili jsme přístřešky, pojedli a popili, zahráli si a zazpívali, šli spát, velmi časně zrána vstali a vydali se opět na cestu.

Pod kopcem ve Vladořicích jsme doplnili čutory u studánky a za Radotínem jsme zmizeli v lesích, abychom se po přebrození řeky nedaleko Nučického mlýna opět vynořili. Pak přišlo drastické stoupání a zlatý hřeb harcu – triumfální sestup do Rabštejna – na spanilé harcovnické korzo po kamenném mostě se ve zdejším kraji bude jistě ještě dlouho vzpomínat. Odbila dvanáctá a my byli v cíli. Po příjemném posezení v hostinci Hubert a prohlídce města, které opravdu není nic dlužno své pověsti perly západu, jsme tedy mohli směle vyraziti údolím říčky dále a kousek za Železným hamrem najít vhodné místo pro nocleh.

Přišlo nedělní ráno. Čas loučení, čas návratu. Jistě jsem nebyl sám, kdo zatlačil slzu. Zase někdy v Rabštejně!

Fanda

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 10.6.-16.6.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář