Příští harc

Novinky

 • [27.5.2024]
  Téma tábora je tady! Harcovníci na Kavčích horách aneb Dobré ráno, Staré Hraběcí.
 • [1.2.2024]
  Přihlášky spuštěny! Není na co čekat.
 • [21.1.2024]
  Přihlášky na tábor se spouští již 1.2.2024. Nenechte si to ujít!
 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
(otevřít archiv)

Naše komunita


Tvrdej harc na západ vol. 2: 11. – 13.6. 2010

Harcovníci bacha! (kamarádi a ostatní taky!)

Pro všechny ty, kteří přežili Tvrdej harc na západ vol. 1, kteří se nezalekli, pro ty kdo neskrčili nos, neohli hřbet, nechtěli zpět, pro ně i pro všechny ostatní tu máme pokračování naší západočeské - sudetské anabáze, alias Tvrdej harc na západ vol. 2.


 • Takže vocogou tentokrát?

Znovu se vydáme na západ Čech, do Sudet do údolí řeky Střely, zde již mírnější, stále však dostatečně dravé.

Páteční večer nás zastihne v Záhořicích, kam se dopravíme po nám již známé trati. Ještě na sklonku dne zdoláme stolovou horu Vladař, místo našeho prvního noclehu.

V sobotu ráno po snídani pak bryskně vyrazíme divočinou pod azimutem 116 stupňů k cíli cesty, historickému městečku Rabštejn nad Střelou. Ten zarazí neobvyklým množstvím historických památek doslova na jedné hromadě. Gotický kamenný most, barokní sochy, středověké opevnění, vojenské bunkry, hrázděné lidové stavby, staré břidlicové lomy, smírčí kříže, zřícenina hradu, zámek, klášter a barokní kostel, zřícenina jiného hradu, židovský hřbitov… Jistě bychom mohli v tomto výčtu ještě pokračovat.

V Rabštejně nás čeká zasloužený odpočinek, prohlídka městského jádra, otužilci se též mohou svlažit v korytě řeky. Jen co se dostatečně nabažíme místních krás a do plných plic nasajeme genia loci, vydáme se za město hledat místo pro nocleh.

Neděle již bude ve znamení návratu, ovšem cesta rozhodně nic neubere ze své malebnosti. Údolím po zelené až do Mladotic na vlak. A konec.

 • Jakkdykdeco?

Sraz bude v pátek v 16:30 na Masarykově nádraží v Praze (vlak odjíždí v 17:02 – pro notorické opozdilce), návrat je plánován v neděli po sedmé hodině večerní na Hlavní nádraží v Praze.

S sebou určitě: 300 Kč na vlak, drobné kapesné na případné malé občerstvení, JÍDLO A PITÍ NA CELÝ VÍKEND! Dále krosnu, v ní pláštěnku, spacák, karimatku, celtu - budeme spát pod přístřešky i v nepříznivém počasí! Rezervní svršky pro případ náhlé průtrže mračen. Na nohy pořádný boty a na hlavu harcovnickou čepici. Zápal pro věc. Hudební nástroje a hlasivky jsou vítány.

Takže zdrápanci, víte jak! Tam na své pouti pozdravujte zemi...

Za JH se těší Fanda s Mikusem.

Náš cíl zní jak? Nepohodou jít!

Přihlášky Fandovi na tel: 604667915 nebo na mejl: fanyz90@seznam.cz nejlépe do 9.6.10.

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 15.7.-21.7.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář