Příští harc

28.12.2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


Cesta kocoura Mikeše

Ahoj harcovnické I. a II.!

Tak a je to tady, první harc po táboře. Určitě se již valná většina z Vás těší, takže zbystřete a začněte číst...

Tentokráte se vydáme do kraje Josefa Lady, který je velice krásný a nachází se nedaleko Prahy směrem na jihovýchod. Kdo z vás by neznal černého kocourka Mikeše, který bydlí se svými zvířecími kamarády, babičkou a Pepíkem Ševců v chaloupce v Hrusicích. Když si Mikeše vybavíte, jistě si vzpomenete, že to není jen tak obyčejný kocour, jakého máte třeba doma. Nejenže nosí boty a chodí po dvou jako člověk, ale dokonce umí mluvit lidskou řečí!


Tyto, ale i jiné pohádkové postavy pro vás, děti, vytvořil pan Josef Lada. Tento český malíř a spisovatel se narodil v Hrusicích a kraj, který dnes nese jeho jméno, měl moc rád. Proto jeho hrdinové prožívají svá dobrodružství právě zde, v Ladově kraji.

Vzpomínáte si na pohádku o tom, jak Mikeš s Pašíkem jeli na trakaři na pouť do Mnichovic? Nebo na tu, jak šel černý kocourek do světa? Vydáme se po jeho stopách a navštívíme místa, kde prožil všechna svá dobrodružství. Během svého putování potkáme 12 zastavení s tabulemi, na kterých kromě úryvků z knížky Mikeš nalezneme i překrásné Ladovy obrázky. Stejně jako Mikeš vyrazíme z jeho rodné vsi Hrusice a pokud budeme mít dost sil, dojdeme až do cíle – do Říčan u Prahy. Odtamtud se vydáme zpět vlakem k domovu. Aby pro vás byla cesta zajímavější, připravili jsme pro vás hru – tu ale vysvětlíme až na místě. A teď důležité informace:

SRAZ:

v sobotu 9. 10. v 10:00 na hlavním nádraží dole u prodeje jízdenek.

PŘÍJEZD ZPĚT:

v neděli 10. 10. kolem 17:40 tamtéž.

Harc bude dvoudenní, takže co s sebou:

 • harcovnická čepice
 • batoh, spacák a karimatku
 • pevná obuv, oblečení do podzimního počasí
 • jídlo a pití na dva dny
 • 100 kč na vlaky (případně na čaj v nepříznivém počasí)
 • hudební nástroje a dobrou náladu.

Přihlašujte se prosím na e-mailu: takyral.henri@atlas.cz nebo na telefonním čísle: 7230 590 11 do úterý 5. 10. do 20:00 hodin. Děkuji.

Těšíme se na Vaši účast.

takyrál Henri a MSS

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 11.12.-17.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář