Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


Tvrdej harc na západ vol. 1: 22.5. - 23.5.

Harcovníci bacha! (kamarádi a ostatní taky!)

Pro všechny z vás, kteří za ten rok od tábora nezpohodlněli, pro ty z vás, co pořád dokáží útrapám se smát (ba přímo vychechtat se jim do xichtu), pro ty z vás, co jsou ochotni řácky si protáhnout oudy a prošlápnout boty před létem, je tu pozvánka na Tvrdej harc na západ vol. 1.

 • Takže vocogou?

Vydáme se na západ Čech, do Sudet, do kraje nespoutané řeky Střely, do kraje, kde lišky dávají dobrou noc, do kraje, kde dokonce i jeden Medvěd kdysi dával dobrou noc!

V sobotu se vlakem dopravíme do Štědré, kde nás čeká štreka zprvu obyčejná, posléze však stále divočejší a neprostupnější - hornatým terénem doupovského podhůří, vrcholící brozením toku Střely, abychom po výstupu z údolí stanuli v sobotním cíli - vesnici Skoky. OVŠEM!!! Nejedná se o vesnici ledajakou! Dříve zde stála živá vzkvétající obec se sto padesáti obyvateli, třiceti staveními, dvěma hospodami, obchodem, kovárnou, obrovským barokním poutním kostelem, farou a hřbitovem. Dnes liduprázdné místo, obývané leda tak duchy (jak skončila poslední zdejší obyvatelka lepší nevědět).

Co zbylo ze starých Skoků? Jen ten kostel, hospoda, hřbitov a stodola jedné z bývalých usedlostí. Zbylo i úsloví, jež používaly naše prababičky - "Panenko skákavá" - tedy Panno Maria Skokovská. A ještě něco - ta atmosféra nepatřičnosti. V hospodě by se přece mělo čepovat, před kostelem by se měli scházet sousedé na mši! Ale neděje se to, a zřejmě se to již ani nikdy dít nebude. Poslední památky po lidech pomalu mizí. Po odsunu Němců si to, co nevysídlil, nepřestěhoval, nezničil a nezadupal bolševik, dnes příroda bere zpět. Co na tom, žes tu hospodařil, žil, miloval a umíral, v potu tváře chléb svůj dobýval víc než pět set let, člověče?

Zde jistě bude dost času na rozjímání, dost času na příběhy u ohně. Vstaneme v neděli časně z rána, posilníme se na cestu, dáme Skokům sbohem a vydáme se lesy již po značených trasách do Žlutic, na vlak a zpátky domů.


 • Jakkdykdeco?

Sraz bude v sobotu v 6:30 hodin ráno na Masarykově nádraží v Praze, návrat je plánován v neděli okolo 19:00.

S sebou určitě: 200Kč na vlak, drobné kapesné na případné malé občerstvení, JÍDLO A PITÍ NA DVA DNY! Tradičně bágl, v něm pláštěnku, spacák, karimatku, celtu - budeme spát pod širákem i v nepříznivém počasí! Dál plavky na brod, rezervní svršky pro případ náhlé průtrže mračen. Na nohy pořádný boty a na hlavu harcovnickou čepici. Notnou dávku elánu a odvahy. Hudební nástroje a hlasivky vemte taky.

Takže na viděnou zdrápanci!

Za JH se těší Fanda s Mikusem.

Náš cíl zní jak? Útrapám se smát!

Přihlášky Mikusovi na tel: 728 601 494 nebo na mejl wladin@seznam.cz nejlépe do 20.5.10.

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář