Příští harc

12/2023
Prosincový harc

Novinky

 • [13.9.2023]
  S radostí vám představujeme našeho nového takyrála pro příští rok - Vítka!
 • [10.3.2023]
  Kapacita tábora naplněna, přijímáme už jen jako záložníky. Děkujeme za Vaší přízeň!
 • [15.1.2023]
  Termín letošního tábora 1. - 15.7.2023! Spuštění přihlášek 1.3.2023!
 • [10.1.2023]
  První dva harcy letošního roku rozplánovány, fotogalerie doplněna!
(otevřít archiv)

Naše komunita


Průzkum jizerskohorských bučin nově zapsaných do UNESCO

Svolávám všechny dobrodružné harcovníky, kteří si chtějí jít prohlídnout krásnou přírodu a jsou připraveni dát si trochu do těla!

Tento rok došlo k rozšíření seznamu národního a kulturního dědictví UNESCO o oblast "Jizerskohorké bučiny". Možná jste o nich, jako já, nikdy předtím neslyšeli. A možná vás, jako mě, okamžitě napadlo - tak to bych se na to podíval, co je na tom tak skvělého. Proto se tam vypravme na prvním potáborovém harcu - trojdeňáku!

Bučiny se podle mapy zdají být kopcovitým terénem, to proto jsem v první odstavci mluvil o dávání si do těla. Na druhou stranu, oblast není zase tak velká, takže síly, které ztratíme na výškových metrech, naopak pošetříme na těch dálkových.

V pátek vyrazíme před půl šestou směrem na Liberec až do zastávky Oldřichov v Hájích. Po dvou přestupech bychom měli ve tři čtvrtě na devět opustit železniční vehikl a z údolí se vydat do okolních kopců hledat rovné místo na přespání. To bude již za tmy pravá harcovnická výzva, neřkuli útrapa. V sobotu začneme od rána se samotným průzkumem jizerskohorských bučin. Našimi cíli budou hlavně největší zajímavosti vyznačeny na mapě, vyhlídky, přírodní památky, jeskyně na značených cestách i mimo ně. V neděli pak dokončíme průzkum poslední části a vydáme se směrem k nádraží Bílý Potok pod Smrkem.

Sraz: v pátek 10.9.2021 v 17:00 Praha-Hlavní nádraží u cedule s odjezdy (odjezd vlaku 17:22)

S Sebou: výbavu na trojdenní harc včetně potřeb na stavbu přístřešku, teplé oblečení, minimálně 3 litry vody, čaj, harcovnickou čepici, pohorky do terénu, pláštěnku, věci na spaní, dobře svítící čelovku, jídlo, peníze na vlak, kapesné, studentský průkaz, nůž na kance a průzkumnické nadšení

Návrat: v neděli 12.9.2021 podle spoje, který chytneme, buď v 18:32 nebo 19:30 do Praha-Hlavní nádraží

Kdyby někdo nestíhal odjezd v pátek, popř. by potřeboval v neděli být doma dříve, je možné využít i autobusové spojení mezi Prahou a Libercem, přes který obě naše cesty vlakem vedou. Cesta kombinující autobus je o poznání rychlejší než cesta vlakem. Na druhou stranu, kdo kdy viděl harcovníky v RegioJet busu?? Cestu přes Liberec busem mi prosím kdyžtak nahlaste, budete si řešit dopravu sami.

Vzhledem k poloze trati a naší průzkumné oblasti se můžete na harc, pokud vstanete se svítáním, připojit nouzově i v sobotu ráno. Někde se potkáme.

Přihlašujte se mi prosím osobní zprávou na Messenger, tel. 737 820 137 nebo emailem na martin.dimitrov@seznam.cz

Bude to skvělé, těším se na všechny a na kůň!!

Seznam přihlášených kamarádů: (aktualizováno 3.9.2021 09:56)

 • Dimi
 • Takyrál Jenda
 • Tom H
 • Kuba H
 • Vítek
 • Kuba K

Zpět na Plán harců

Foto týdne


Týden 27.11.-3.12.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
https://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář