Příští harc

Novinky

 • [25.1.2020]
  Blíží se spuštění přihlášek pro tábor 2020. Již 6.2.!
 • [1.1.2020]
  Šťastný nový rok všem harcovníkům rodičům a kamarádům!
 • [5.12.2019]
  Blíží se další harc - HarcOlympijské hry!!
 • [28.10.2019]
  Takyrálem zvolen TOMI BEE!!!
(otevřít archiv)

Naše skupina


Sdělení
4.1.2012, 11:25

Vážení harcovníci,
chci opět informovat velení JH o nových akvizicích pro alternativní harcovnickou základnu č.1. Přikoupil jsem boční vrchol Křížové cesty ve Cvikově, severní mýtiny v lese nad Kytlicí - Mlýny, louku u říčky Kamenice (vlastní přírodní písečná pláž) a spojil dosud dva samostatné pozemky v Horním Prysku nákupem 1,4 ha pásu lesa i s protékajícím potokem. Vše je na jaře připraveno pro vizitaci komise harcovnického velení. (Jen upozorňuji, že jen autem objet všechny lokality trvá tak dva dny.)
Uvítal jsem rozhodnutí velení JH uspořádat Všeharcovnický scuk. Moc se těším.

Váš Tumlíř

Hlášení velitelství JH
16.4.2009, 14:32

Po minulé výtce Hrušouna, že jsem koupil pozemek bez vodního zdroje a že by se tudíž neměli JH kde koupat, jsem se zastyděl a hleděl zjednat nápravu. Zjednal jsem tedy za tím účelem do vlastnictví dvě lokality v Horním Prysku (minulý týden byly zapsány do katastru nemovitostí) na kterých již Hrušounem požadovaná voda je. Přes jednu teče potůček a na druhé je silný vývěr vody, tedy pramen. Takže vhodná lokalita pro náhradní harcovnickou základnu by tu - po dobrozdání harcovnické komise znalců - mohla být. Každá z obou lokalit má přibližnou rozlohu 1ha (skýtá tedy prostorové pohodlí pro mnoho setnin) a polohově je umístěna na loukách zatím spásaných stejným kravským stádem jako na Ovčáku - asi 3km vzdušnou čarou od bývalé základny JH v Kytlici. Pro dokonalou občanskou (pardon, harcovnickou) vybavenost možné základny jsem zajistil ještě několik pozemečků (žádný z nich rozhodně rozlohou nepřesahuje 5000m čtverečních) pro přespání výsadkových jednotek na harcích - a to z toho důvodu, že se dnes již v Národních parcích přespává a rozdělává oheň jen se značnými obtížemi a přes nepochopitelný odpor strážců a ochránců přírody. Za účelem bezpečného uskladnění harcovnického materiálu a předsunutých zásob jsem pro jistotu na předpokládaných okrajích harcovnického operačního území zakoupil ještě dva bunkry.
Pokusím se nyní některé základny blíže specifikovat pro orientační potřeby velení JH :
- dvě hlavní lokality se nacházejí na jihovýchodním okraji Horního Prysku poblíž silnice od koupáku na Prácheň. Jsou od sebe vzdáleny asi 100 metrů a dají se tedy prostorově kumulovat do většího tábořiště. Součástí komplexu je pískovcová skalka s bývalým malým lomem, jako stvořená pro táborový kruh - oheň s velitelskou chatkou a kasinem.
- lokalita možná pro přespání výsadkového sboru, operujícího ve Skalním městě, je ukryta severně od Jetřichovic na ostrožně porostlé borovo-břízovým lesíkem. Ostrožna je umístěna nad ohybem České silnice, vzdálena od 2.zóny Národního parku asi 100m.
- bunkr na vyvýšeném travnatém ostrůvku louky za Mařenicemi směrem k Juliovce a k Vilíkovu Krompachu. Aby se bunkr necítil tak opuštěn a ztracen, přikoupil jsem k němu ještě asi 1500m čtverečních lesa na druhé straně silnice.
- bunkr v Srbské Kamenici na ostrově ramen hlavního toku říčky Kamenice, asi 50m nad soutokem s Chřibskou Kamenicí a 150m od vtoku do Ferdinandovy soutěsky nad Dolským mlýnem. (U bunkru se přímo nabízí zřízení vlastní písečné pláže v říčních lázních.)
- pak ještě několik nevýznamných \"bobků\", jako například na budované cyklostezce z České Lípy do České Kamenice v místě bývalé železnice. (To aby harcovníci na event. cyklovýletu mohli odpočívat nerušeně \"na svém\".) V posledním týdnu dubna si beru týden dovolené: Musím dovyčistit vnitřky bunkrů, uřezat dráty šalování, natřít střílny, dozdít vylomené díly betonu, nasadit nové mříže a dvířka a upravit terén okolí.
Tak to je asi všechno, co jsem Vám, harcovníci, chtěl říci, už mě nic nenapadá. Když ještě napadne, tak napíši.

Zdraví Váš Tumlíř

Jo a už se těším, až Vám budu dělat několik dní kuchyňského robota ve Valdově.

Pozdrav z USA od starickeho takyrala Jardy
13.4.2009, 00:04

INFO PRO TAKYRALA JINDRU A VSECHNY HARCOVNIKY.
Ahoj harcovnici.
Posilam velky pozdrav vsem harcovnikum z USA.
Diky letecke podpore nasich spriznenych dusi v USA se vse podarilo.
Letecka expedice FLORIDA 2009 byla uspesna.
Tri cile pro tri harcovnicke barvy:
CERVENA - LET NA MYS CANAVERAL { NASA } OK No problem.
ZLUTA - LET PRES BAZINY EVERGLADES OK No problem.
ZELENA - LET NA KEY WEST OK No problem.
A pro modrou barvu – specialni nocni navigacni let. OK No problem.
TAKYRALE JINDRO, VSECHNY CILE EXPEDICE FLORIDA 2009 BYLY SPLNENY.
Podarilo se nam pristat na KEY WEST – ostrov – posledni uzemi na jihu USA pouze 90 mil od Kuby.
Leteli jsme z FORT MAYERS na Floride pres Mexicky zaliv smer jih.
Sestava:
Jarda - harcovnicky pilot
Frank - pilot, telegrafista, bezvadny kamarad
Leslie - navigator, pilotka a sympaticka holka
Fotky zaslu pozdeji.
Vracim se domu a doufam, ze se brzo uvidime.
Davejte si stale narocnejsi cile, prekonavejte prekazky, ale vsude a vzdy se ridte podla nasich hesel:
SILA BEZ KRUTOSTI
ROZUM BEZ VYCHYTRALOSTI
A PRATELSTVI BEZ PODLEZAVOSTI.
Domu NA KUN

Staricky takyral ve vysluzbe – harcovnicky pilot JARDA PULDA

Foto týdne


Týden 6.7.-12.7.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
http://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář