Příští harc

21.4.2018
Muzeum filmových legend
(pozvánka)

Novinky

 • [13.3.2018]
  Kapacita tábora naplněna. Pro možnost dodatečného přihlášení nás nejprve prosím kontaktujte emailem.
 • [7.3.2018]
  Zbývá posledních 5 volných míst na tábor. Neváhejte!
 • [14.2.2018]
  Více než 50% míst na táboře obsazeno.
 • [7.2.2018]
  Spuštěno přihlašování na tábor.
(otevřít archiv)

Naše skupina


[24.2.2018] Harcovnická lyžba 2018Tak to bylo něco!
Po úspěšné běžbě jsme se nyní vydali opět do vysokých hor Krkonoš s lyžemi, ovšem tentokrát nikoli s běžeckými, ale se sjezdovými.

Ráno jsme se všichni překonali a stihli velmi brzký odjezd autobusu z Černého Mostu. Cestou jsme sledovali na mobilech olympijské finále v paralelním obřím slalomu na snowboardu, kde nás reprezentovala Ester Ledecká a následně jsme slavili její úspěch a druhou zlatou medaili společně s celým autobusem. Její výkony pro nás byly inspirací a o to více jsme se těšili na svah až sami na sněhu zahraníme.

Cesta proběhla bez komplikací. Po vystoupení jsme se nastrojili a drápali jsme se na kotvu. Nahoře jsme se rozcvičili a pustili jsme se dolů z kopce. Po prvním oblouku bylo všem jasné, že podmínky jsou věru ideální! Mírný mráz, který některé odradil, zpevnil povrch a čerstvě napadlý sníh zajistil skvělý lyžarský zážitek. Sluníčko nás nespalovalo, ale viditelnost byla dostačující a fronty byly snesitelné.

Okolo jedné hodiny jsme se vydali do horské hospůdky, abychom se jednak nasytili, ale také abychom mohli sledovat hokejové utkání našich reprezentantů s Kanadou o bronz. Bohužel vítězství jsme slavit nemohli, ale zato jsme mohli oslavovat kuchaře za výtečné pokrmy, které nám připravil.

Zbytek dne proběhl bez problému a všichni jsme se zdraví setkali u autobusu, který nás bezpečně dopravil zpět do Prahy, kde jsme se rozloučili a vydali s dobrým pocitem ke svým domovům.

Těšíme se na další harcy s Vámi, Váš "Lyžba" tým:

Jenda, Kubíno a Václav

[28.1.2018] Běžkovačka alias běžbaKamarádi, máme za sebou první harc sezony - Harcovnickou běžbu. A nutno dodat, že proběhla úspěšně. Na to, že v našich řadách byly i úplné začátečnice, urazili jsme úctyhodných 13 km, z toho 5 mimo protahované trasy. Na hřebeni nás zdržel běžkařský závod - a bůh ví, kam až bychom dojeli, kdyby tomu tak nebylo :D
...bouda Rezek tedy zůstává cílem do příštích let...
Ale ne, že by to byla úplně kašička, teda: zlomená hůlka, odlepená skluznice a utržená podrážka budiž svědky útrap, které harcovníka zocelí.
Fotky najdete na FB nebo na harcovnickém rajčeti.

Díky všem zúčastněným a na viděnou na dalších harcech!

Fanda

[16.12.2017] Harcovnické sportovní řáděníV sobotu 16.12. proběhl sportovní harc na Hanspaulce. Akce se účastnil krásný počet 22 kamarádů, všech věkových kategorií. Kolem jedné hodiny jsme dorazily do tělocvičny a zábava mohla začít! Po důkladném prozkoumání se odehrál turnaj ve vybice a florbalu. Mohly jsme si vyzkoušet šplh po laně, hod na koš i hopsání na míčích. Na konci sportovního řádění byly rozdány ceny vítězům i ceny útěchy poraženým.

Děkujeme všem za účast a budem se těšit příště!

Aneta a Kuba

[15.10.2017] Říjnový trojdeňákSešli jsme se v hojném počtu na tradičním místě na Hlavním nádraží a byli připraveni vyrazit. Nálada byla veselá, možná i proto, že předpověď počasí zněla poslední krásně slunečný víkend tohoto roku, a to jsme rádi využili!

Cesta vlakem nebyla dlouhá, směřovali jsme jen kousek za Benešov. Po krátkém občerstvení v Postupicích jsme se již za tmy vydali hledat místo, kde by se taková banda, jako jsme my, mohla uložit ke spánku a nejlépe si na daném místě udělat oheň. Po tmě se zdá všechno sklíčenější a lid často propadá panice, ale je potřeba zachovat chladnou hlavu a dřív nebo později se dobré místo vždycky najde. První pokus u rybníka nevyšel, byl oplocený a v okolí jen bažiny. Druhý pokus také ne, kdy se ani po asi 20 minutovém skoni a rozptýlení po okolí nepodařilo žádný vhodný plácek, v nízkém mladém lese plným suchých větví zemi, najít nepodařilo. Nezbývalo tak než vzít batohy na záda a jít hledat jinam. Na potřetí asi o 500 metrů dále se již zadařilo, a tak jsme se mohli utábořit a u ohně se dosytosti poveselit.

V sobotu nás čekala vcelku dlouhá štreka. Cestou jsme navštívili Kozlovic panství, kde jsme si prohlédli především jejich pastviny s čuníky, kozami a ovcemi. Neměli jsme ale času nazbyt, protože cesta k Malému Blaníku byla dlouhá. Po červené značce jsme se dostali do Louňovic v pozdním odpoledni, kde jsme v místním hostinci poveřečeli a již za smrákání se vydali vstříc zřícené kapli, kde jsme chtěli přespat. Strach jsme neměli ani tak ze tmy nebo duchů, jako spíš z toho, že s podobným nápadem nás někdo předběhne. Naštěstí se tak ale nestalo a díky tomu jsme se mohli i druhý večer poveselit u ohně, tentokrát však v impozantní zřícenině, ve které jsme také přespali.

V neděli nás ovšem nečekal žádný lehký úkol. Nejbližší železniční zastávka byla vzdálena spoustu kilometrů, a tak jsme ráno na nic nečekali a vydali se na cestu, ve kterém nám stál ještě jeden velký cíl, a to Velký Blaník. Na jeho vrcholu jsme posnídali a někteří i zdolali rozhlednu. Sluníčko stále svítilo, takže se až do Vlašimi šlapalo dobře. Tam jsme vyčkali na vlak, který nás odvezl do Benešova, kde jsme přestoupili na rychlík. V něm jsme již bohužel neměli místenky, takže jsme správně potvrďácku celou cestu strávili v uličce vagonu, ovšem u skvělých stahovacích oken.

Harc to byl výborný, duch svatý opět sestoupil do Járy, takže byl přítomen i při vyhodnocení svého dva roky starého proroctví.

Díky všem za účast a těším se brzy!

Dimi

[15.7.2017] Jsme zpět!Starší zprávy

Foto týdne


Týden 16.4.-22.4.
(otevřít archiv)

Kontakt

JH Staré Hraběcí (my)


JH Valdov

Online kalendář

Nyní už Vám neunikne žádný harc ani jiná naše akce!
Vytvořili jsme pro Vás sdílený kalendář, ve kterém naleznete všechny plánované harcy a který se vždy automaticky aktualizuje, pokud se cokoliv změní nebo objeví nového:
http://www.harcovnik.cz/kalendar Adresu zkopírujte a vložte ve svém kalendáři do políčka pro vložení síťového kalendáře pomocí URL. Je kompatibilní se všemi klienty podporujícími formát iCal (.ics), např. Thunderbird, Outlook nebo Google kalendář. V případě nesnází Vám rádi pošleme konkrétní návod e-mailem.
Harcovnický kalendář